MAL215727331E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL215727331E3
MAL215727331E3
型号
MAL215727331E3
描述
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
数据表
MAL215727331E3.pdf
交付服务
MAL215727331E3
内容 *
    MAL215727331E3 规格
    Series157 PUM-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance390 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance330 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.19 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)600mOhm @ 100Hz