MAL215651183E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL215651183E3
MAL215651183E3
型号
MAL215651183E3
描述
CAP ALUM 18000UF 20% 50V SNAP
数据表
MAL215651183E3.pdf
交付服务
MAL215651183E3
内容 *
    MAL215651183E3 规格
    Series156 PUM-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance29 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance18000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency5.18 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)50mOhm @ 100Hz