MAL212015682E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL212015682E3
MAL212015682E3
型号
MAL212015682E3
描述
CAP ALUM 6800UF 20% 16V AXIAL
数据表
MAL212015682E3.pdf
交付服务
MAL212015682E3
内容 *
    MAL212015682E3 规格
    Series120 ATC
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance29 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance6800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing-
    Polarization-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial, Can
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#8000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.827" Dia x 1.496" L (21.00mm x 38.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency4.59 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)26mOhm