MAL211947222E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL211947222E3
MAL211947222E3
型号
MAL211947222E3
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP ALUM 2200UF 40V AXIAL
数据表
MAL211947222E3.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
MAL211947222E3
内容 *
    MAL211947222E3 规格
    Series119 AHT-DIN
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance110 mOhms
    Tolerance-10%, +50%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial, Can
    Voltage - Rated40 V
    Lifetime @ Temp#8000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.827" Dia (21.00mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.55 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)130mOhm @ 100Hz