MAL209322222E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL209322222E3
MAL209322222E3
型号
MAL209322222E3
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
数据表
MAL209322222E3.pdf
交付服务
MAL209322222E3
内容 *
    MAL209322222E3 规格
    Series093 PMG-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance90 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.23 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)120mOhm @ 120Hz