MAL205851472E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL205851472E3
MAL205851472E3
型号
MAL205851472E3
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP
数据表
MAL205851472E3.pdf
交付服务
MAL205851472E3
内容 *
    MAL205851472E3 规格
    Series058 PLL-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance30 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.77 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)47mOhm @ 100Hz