MAL205827103E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL205827103E3
MAL205827103E3
型号
MAL205827103E3
描述
CAP ALUM 10000UF 20% 40V SNAP
数据表
MAL205827103E3.pdf
交付服务
MAL205827103E3
内容 *
    MAL205827103E3 规格
    Series058 PLL-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance24 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance10000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
    Voltage - Rated40 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency4.98 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)36mOhm @ 100Hz