MAL205678103E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL205678103E3
MAL205678103E3
型号
MAL205678103E3
描述
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP
数据表
MAL205678103E3.pdf
交付服务
MAL205678103E3
内容 *
    MAL205678103E3 规格
    Series056 PSM-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance30 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance10000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAudio
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
    Voltage - Rated63 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency5.26 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)35mOhm @ 100Hz