MAL205629332E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL205629332E3
MAL205629332E3
型号
MAL205629332E3
品牌
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP
数据表
MAL205629332E3.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
MAL205629332E3
内容 *
    MAL205629332E3 规格
    Series056 PSM-SI
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance85 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAudio
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.97 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)92mOhm @ 100Hz