MAL205159152E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL205159152E3
MAL205159152E3
型号
MAL205159152E3
描述
CAP ALUM 1500UF 20% 100V RADIAL
数据表
MAL205159152E3.pdf
交付服务
MAL205159152E3
内容 *
    MAL205159152E3 规格
    Series051 PEC-PW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance67 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1500 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.787" (20.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - 4 Lead
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.95 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)95mOhm @ 100Hz