MAL205156153E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL205156153E3
MAL205156153E3
型号
MAL205156153E3
描述
CAP ALUM 15000UF 20% 25V RADIAL
数据表
MAL205156153E3.pdf
交付服务
MAL205156153E3
内容 *
    MAL205156153E3 规格
    Series051 PEC-PW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance26 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance15000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.689" (17.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - 4 Lead
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency5.3 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)30mOhm @ 100Hz