MAL205144473E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL205144473E3
MAL205144473E3
型号
MAL205144473E3
描述
CAP ALUM 47000UF 20% 10V RADIAL
数据表
MAL205144473E3.pdf
交付服务
MAL205144473E3
内容 *
    MAL205144473E3 规格
    Series051 PEC-PW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance22 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance47000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.787" (20.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - 5 Lead
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.575" Dia (40.00mm)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency5.8 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)29mOhm @ 100Hz