MAL205054153E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL205054153E3
MAL205054153E3
型号
MAL205054153E3
描述
CAP ALUM 15000UF 10V RADIAL
数据表
MAL205054153E3.pdf
交付服务
MAL205054153E3
内容 *
    MAL205054153E3 规格
    Series050 PED-PW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance26 mOhms
    Tolerance-10%, +30%
    Capacitance15000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.689" (17.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - 4 Lead
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#15000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency4.1 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)35mOhm @ 100Hz