MAL205016682E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL205016682E3
MAL205016682E3
型号
MAL205016682E3
描述
CAP ALUM 6800UF 25V SOLDER LUG
数据表
MAL205016682E3.pdf
交付服务
MAL205016682E3
内容 *
    MAL205016682E3 规格
    Series050 PED-PW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance28 mOhms
    Tolerance-10%, +30%
    Capacitance6800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can - Solder Lug
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#15000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency4.1 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)37mOhm @ 100Hz