MAL205016103E3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
MAL205016103E3
MAL205016103E3
型号
MAL205016103E3
描述
CAP ALUM 10000UF 25V SOLDER LUG
数据表
MAL205016103E3.pdf
交付服务
MAL205016103E3
内容 *
    MAL205016103E3 规格
    Series050 PED-PW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance21 mOhms
    Tolerance-10%, +30%
    Capacitance10000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can - Solder Lug
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#15000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
    Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency5 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)28mOhm @ 100Hz