LP221M200E1P3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
LP221M200E1P3
LP221M200E1P3
型号
LP221M200E1P3
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP
数据表
LP221M200E1P3.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
LP221M200E1P3
内容 *
    LP221M200E1P3 规格
    SeriesLP
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#1000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency646 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency904.4 mA @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.1Ohm @ 120Hz