ESU107M450AN9AA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
ESU107M450AN9AA
ESU107M450AN9AA
型号
ESU107M450AN9AA
品牌
KEMET
描述
CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL
数据表
ESU107M450AN9AA.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
ESU107M450AN9AA
内容 *
    ESU107M450AN9AA 规格
    SeriesESU
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency780 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.56 A @ 100 kHz