ESMH500VSN392MQ30T
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
ESMH500VSN392MQ30T
ESMH500VSN392MQ30T
型号
ESMH500VSN392MQ30T
描述
CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP
数据表
ESMH500VSN392MQ30T.pdf
交付服务
ESMH500VSN392MQ30T
内容 *
    ESMH500VSN392MQ30T 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance3900 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
    Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.68 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.8944 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)85mOhm @ 120Hz