ESMH350VSN682MP40T
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
ESMH350VSN682MP40T
ESMH350VSN682MP40T
型号
ESMH350VSN682MP40T
描述
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP
数据表
ESMH350VSN682MP40T.pdf
交付服务
ESMH350VSN682MP40T
内容 *
    ESMH350VSN682MP40T 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance6800 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.575" (40.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.8 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.024 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)61mOhm @ 120Hz