ESMH350VSN472MQ25T
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
ESMH350VSN472MQ25T
ESMH350VSN472MQ25T
型号
ESMH350VSN472MQ25T
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP
数据表
ESMH350VSN472MQ25T.pdf
交付服务
ESMH350VSN472MQ25T
内容 *
    ESMH350VSN472MQ25T 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
    Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.42 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.6136 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)88mOhm @ 120Hz