ESMH160VSN103MP25T
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
ESMH160VSN103MP25T
ESMH160VSN103MP25T
型号
ESMH160VSN103MP25T
品牌
United Chemi-Con
描述
CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP
数据表
ESMH160VSN103MP25T.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
ESMH160VSN103MP25T
内容 *
    ESMH160VSN103MP25T 规格
    SeriesSMH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance10000 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.77 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.9916 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)66mOhm @ 120Hz