ELH686M400AQ1AA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
ELH686M400AQ1AA
ELH686M400AQ1AA
型号
ELH686M400AQ1AA
品牌
KEMET
描述
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP
数据表
ELH686M400AQ1AA.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
ELH686M400AQ1AA
内容 *
    ELH686M400AQ1AA 规格
    SeriesELH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency600 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency870 mA @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)852mOhm @ 20kHz