EKMQ251VSN391MP35S
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EKMQ251VSN391MP35S
EKMQ251VSN391MP35S
型号
EKMQ251VSN391MP35S
描述
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP
数据表
EKMQ251VSN391MP35S.pdf
交付服务
EKMQ251VSN391MP35S
内容 *
    EKMQ251VSN391MP35S 规格
    SeriesKMQ
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance390 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.3 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.95 A @ 50 kHz