EKMH500VSN682MQ50T
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EKMH500VSN682MQ50T
EKMH500VSN682MQ50T
型号
EKMH500VSN682MQ50T
描述
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP
数据表
EKMH500VSN682MQ50T.pdf
交付服务
EKMH500VSN682MQ50T
内容 *
    EKMH500VSN682MQ50T 规格
    SeriesKMH
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance6800 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
    Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.3 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.564 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)49mOhm @ 120Hz