EKMH500VSN562MR35T
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EKMH500VSN562MR35T
EKMH500VSN562MR35T
型号
EKMH500VSN562MR35T
品牌
United Chemi-Con
描述
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP
数据表
EKMH500VSN562MR35T.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
EKMH500VSN562MR35T
内容 *
    EKMH500VSN562MR35T 规格
    SeriesKMH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance5600 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)1.378" (35.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.76 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.9808 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)59mOhm @ 120Hz