EKMH100VSN123MP30T
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EKMH100VSN123MP30T
EKMH100VSN123MP30T
型号
EKMH100VSN123MP30T
品牌
United Chemi-Con
描述
CAP ALUM 12000UF 20% 10V SNAP
数据表
EKMH100VSN123MP30T.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
EKMH100VSN123MP30T
内容 *
    EKMH100VSN123MP30T 规格
    SeriesKMH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance12000 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.77 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.9116 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)69mOhm @ 120Hz