EEV-TG1K331M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EEV-TG1K331M
EEV-TG1K331M
型号
EEV-TG1K331M
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP ALUM 330UF 20% 80V SMD
数据表
EEV-TG1K331M.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
EEV-TG1K331M
内容 *
    EEV-TG1K331M 规格
    SeriesTG
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance330 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated80 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
    Ripple Current @ Low Frequency260 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency400 mA @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)280mOhm @ 100kHz