EEU-TA1V102B
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EEU-TA1V102B
EEU-TA1V102B
型号
EEU-TA1V102B
描述
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
数据表
EEU-TA1V102B.pdf
交付服务
EEU-TA1V102B
内容 *
    EEU-TA1V102B 规格
    Ratings-
    Impedance37 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.508 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.01 A @ 100 kHz