EEU-TA1C222SB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EEU-TA1C222SB
EEU-TA1C222SB
型号
EEU-TA1C222SB
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
数据表
EEU-TA1C222SB.pdf
交付服务
EEU-TA1C222SB
内容 *
    EEU-TA1C222SB 规格
    Ratings-
    Impedance31 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.8 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.25 A @ 100 kHz