EEU-TA1A332B
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EEU-TA1A332B
EEU-TA1A332B
型号
EEU-TA1A332B
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL
数据表
EEU-TA1A332B.pdf
交付服务
EEU-TA1A332B
内容 *
    EEU-TA1A332B 规格
    Ratings-
    Impedance24 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.84 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.3 A @ 100 kHz