EEU-HD1H561S
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EEU-HD1H561S
EEU-HD1H561S
型号
EEU-HD1H561S
描述
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL
数据表
EEU-HD1H561S.pdf
交付服务
EEU-HD1H561S
内容 *
    EEU-HD1H561S 规格
    SeriesHD
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance560 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency650 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency975 mA @ 100 kHz