EEU-FC2A331SB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EEU-FC2A331SB
EEU-FC2A331SB
型号
EEU-FC2A331SB
描述
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
数据表
EEU-FC2A331SB.pdf
交付服务
EEU-FC2A331SB
内容 *
    EEU-FC2A331SB 规格
    RatingsAEC-Q200
    Impedance70 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance330 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency923 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.42 A @ 100 kHz