EEU-FC1A822
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EEU-FC1A822
EEU-FC1A822
型号
EEU-FC1A822
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL
数据表
EEU-FC1A822.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
EEU-FC1A822
内容 *
    EEU-FC1A822 规格
    SeriesFC
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance16 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance8200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.240" (31.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.09 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.635 A @ 100 kHz