EEU-ED2W330Y
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EEU-ED2W330Y
EEU-ED2W330Y
型号
EEU-ED2W330Y
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL
数据表
EEU-ED2W330Y.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
EEU-ED2W330Y
内容 *
    EEU-ED2W330Y 规格
    SeriesED-A
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance33 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#10000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency340 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency850 mA @ 100 kHz