EDH158M035A9TAA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
EDH158M035A9TAA
EDH158M035A9TAA
型号
EDH158M035A9TAA
描述
CAP ALUM 1500UF 20% 35V SMD
数据表
EDH158M035A9TAA.pdf
交付服务
EDH158M035A9TAA
内容 *
    EDH158M035A9TAA 规格
    SeriesEDH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance1500 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size0.642" L x 0.642" W (16.30mm x 16.30mm)
    Ripple Current @ Low Frequency1 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.25 A @ 10 kHz