ECO-S1JP472DA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
ECO-S1JP472DA
ECO-S1JP472DA
型号
ECO-S1JP472DA
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP
数据表
ECO-S1JP472DA.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
ECO-S1JP472DA
内容 *
    ECO-S1JP472DA 规格
    SeriesTS-UP
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated63 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency4.86 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency5.589 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)81mOhm @ 120Hz