ECE-A1EN222UE
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
ECE-A1EN222UE
ECE-A1EN222UE
型号
ECE-A1EN222UE
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
数据表
ECE-A1EN222UE.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
ECE-A1EN222UE
内容 *
    ECE-A1EN222UE 规格
    SeriesSU
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationBi-Polar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency900 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.53 A @ 10 kHz