DCMC902T450DG2B
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
DCMC902T450DG2B
DCMC902T450DG2B
型号
DCMC902T450DG2B
品牌
描述
CAP ALUM 9000UF 450V SCREW
数据表
DCMC902T450DG2B.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
DCMC902T450DG2B
内容 *
    DCMC902T450DG2B 规格
    SeriesDCMC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance-10%, +50%
    Capacitance9000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.250" (31.75mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can - Screw Terminals
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
    Height - Seated (Max)8.625" (219.08mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency18.6 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency23.622 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)17.6mOhm @ 120Hz