BMVK500ADAR68MD60G
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
BMVK500ADAR68MD60G
BMVK500ADAR68MD60G
型号
BMVK500ADAR68MD60G
描述
CAP ALUM 0.68UF 20% 50V SMD
数据表
BMVK500ADAR68MD60G.pdf
交付服务
BMVK500ADAR68MD60G
内容 *
    BMVK500ADAR68MD60G 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusObsolete
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#1000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
    Height - Seated (Max)0.224" (5.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
    Ripple Current @ Low Frequency4.1 mA @ 120 Hz