BMVK250ADA6R8ME60G
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
BMVK250ADA6R8ME60G
BMVK250ADA6R8ME60G
型号
BMVK250ADA6R8ME60G
品牌
United Chemi-Con
描述
CAP ALUM 6.8UF 20% 25V SMD
数据表
BMVK250ADA6R8ME60G.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
BMVK250ADA6R8ME60G
内容 *
    BMVK250ADA6R8ME60G 规格
    SeriesAlchip™- MVK-BP
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance6.8 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    PolarizationBi-Polar
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#1000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
    Height - Seated (Max)0.224" (5.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
    Ripple Current @ Low Frequency17 mA @ 120 Hz