B43693A1476Q9
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B43693A1476Q9
B43693A1476Q9
型号
B43693A1476Q9
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 160V AXIAL
数据表
B43693A1476Q9.pdf
交付服务
B43693A1476Q9
内容 *
    B43693A1476Q9 规格
    Ratings-
    Impedance360 mOhms
    Tolerance-10%, +30%
    Capacitance47 µF
    Part StatusNot For New Designs
    Package / CaseAxial, Can
    Voltage - Rated160 V
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency1.4 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.2Ohm @ 100Hz