B43693A1336Q9
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B43693A1336Q9
B43693A1336Q9
型号
B43693A1336Q9
品牌
描述
CAP ALUM 33UF 160V AXIAL
数据表
B43693A1336Q9.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
B43693A1336Q9
内容 *
    B43693A1336Q9 规格
    SeriesB43693
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance530 mOhms
    Tolerance-10%, +30%
    Capacitance33 µF
    Part StatusNot For New Designs
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial, Can
    Voltage - Rated160 V
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension0.551" Dia x 1.181" L (14.00mm x 30.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency1.1 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.7Ohm @ 100Hz