B43644J6476M007
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B43644J6476M007
B43644J6476M007
型号
B43644J6476M007
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 20% 500V SNAP
数据表
B43644J6476M007.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
B43644J6476M007
内容 *
    B43644J6476M007 规格
    SeriesB43644
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance2.4 Ohms
    Tolerance±20%
    Capacitance47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated500 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency420 mA @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.68Ohm @ 100Hz