B43624A9107M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B43624A9107M000
B43624A9107M000
型号
B43624A9107M000
品牌
描述
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
数据表
B43624A9107M000.pdf
交付服务
B43624A9107M000
内容 *
    B43624A9107M000 规格
    Ratings-
    Impedance1.1 Ohms
    Tolerance±20%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#8000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency900 mA @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)770mOhm @ 100Hz