B43624A2337M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B43624A2337M000
B43624A2337M000
型号
B43624A2337M000
品牌
描述
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
数据表
B43624A2337M000.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
B43624A2337M000
内容 *
    B43624A2337M000 规格
    SeriesB43624
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance460 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance330 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#8000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.52 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)300mOhm @ 100Hz