B43509A9686M060
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B43509A9686M060
B43509A9686M060
型号
B43509A9686M060
品牌
描述
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP
数据表
B43509A9686M060.pdf
交付服务
B43509A9686M060
内容 *
    B43509A9686M060 规格
    SeriesB43509
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance1.7 Ohms
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency510 mA @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.2Ohm @ 100Hz