B43255A2337M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B43255A2337M
B43255A2337M
型号
B43255A2337M
品牌
描述
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
数据表
B43255A2337M.pdf
交付服务
B43255A2337M
内容 *
    B43255A2337M 规格
    SeriesB43255
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance330 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.18 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.829 A @ 20 kHz