B41896C6158M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41896C6158M000
B41896C6158M000
型号
B41896C6158M000
品牌
描述
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL
数据表
B41896C6158M000.pdf
交付服务
B41896C6158M000
内容 *
    B41896C6158M000 规格
    SeriesB41896
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance19 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1500 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#7000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency3.84 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)84mOhm @ 120Hz