B41895B7278M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41895B7278M
B41895B7278M
型号
B41895B7278M
品牌
描述
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL
数据表
B41895B7278M.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
B41895B7278M
内容 *
    B41895B7278M 规格
    SeriesB41895
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance22 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance2700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency3.39 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)25mOhm @ 10kHz