B41895A5188M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41895A5188M
B41895A5188M
型号
B41895A5188M
品牌
描述
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL
数据表
B41895A5188M.pdf
交付服务
B41895A5188M
内容 *
    B41895A5188M 规格
    RatingsAEC-Q200
    Impedance33 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency2.28 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)37mOhm @ 10kHz